Jak Zresetować Hasło Administratora?

logo wp1 150x150 Jak Zresetować Hasło Administratora?Zapomniałeś hasła administratora, a może coś modyfikowałeś? Powód nie ma znaczenia, faktem jest, że zostałeś zablokowany i nie możesz dostać się do panelu administratora.

Musisz zresetować hasło administratora

Uzyskanie dostępu do witryny nie jest zbyt trudne, musisz tylko posiadać dostęp do swojego konta hostingowego.

Zaloguj się do bazy danych

Po zalogowaniu do cPanelu(lub innego panelu administracyjnego Twojego konta hostingowego, jeśli nie korzystasz z rewelacyjnego hostingu firmy GVO ), znajdź ikonę phpMyAdmin aby można było dokonać zmian w bazie danych i zalogować się do phpMyAdmin.

Po zalogowaniu do phpMyAdmin, należy odnaleźć tabelę użytkowników. Jeśli nie zmieniałeś prefiksu tabeli, tabela bedzie wyglądać tak- wp_users(zalecana jest zmiana prefiksu), jeśli jednak zmieniłeś prefiks, nazwa tabeli będzie wyglądać tak- twojanazwaprefiksu_users.

Przeglądając tabelę, zobaczysz jeden lub więcej wierszy, z których każdy reprezentuje użytkownika na swojej stronie. Powinieneś szybko określić swój wiersz poprzez kolumnę user_login, która będzie zawierać login, który normalnie używasz do logowania do WordPressa.

Zmień hasło administratora

haslo admina Jak Zresetować Hasło Administratora?
Kliknij link Edytuj w wierszu dla użytkownika, gdzie chcesz zmienić hasło. Kolejny ekran umożliwia zmianę wszystkich ważnych danych dla tego użytkownika jak: adres email, wyświetlana nazwa i co najważniejsze hasła.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wartość w polu user_pass(pole hasła) nie wygląda jak hasło. To dlatego, że hasło jest zaszyfrowane aby ktoś kto mógłby się włamać do naszej bazy danych w bardzo łatwy sposób nie zdobył naszego hasła. Wpisanie nowego hasła administratora nie jest takie proste jak wpisanie w wymagane pole. Hasło najpierw musi być zaszyfrowane.

Szyfrowanie hasła

Istnieją narzędzia, które pozwalają zaszyfrować hasło. My potrzebujemy narzędzia do szyfrowanie hasła przy użyciu algorytmu MD5. Ten Encryptor haseł nadaje się do tego znakomicie. Po otrzymaniu zaszyfrowanego hasła, które powinno być bardzo długie, składać się z cyfr, liter i symboli, możemy je wkleić do pola user_pass w phpMyAdmin i zapisać wiersz.

user pass Jak Zresetować Hasło Administratora?

Twoje hasło zostało zresetowane, powinieneś być w stanie zalogować się ponownie do WordPressa przy użyciu nowego hasła.

Pamiętaj aby być bardziej ostrożnym w przyszłości.